OLIMP ENDURANCE SPORT | ENDURANCE | ENDURANCE SPORT
zapytaj eksperta zgłoś zawody
zamknij X

Logowanie

Nazwa użytkownika:
Hasło:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się bezpłatnie w serwisie OlimpEndurance.com.

ENDURANCE SPORT®ENDURANCE SPORT® – THE SECRET OF CHAMPIONS
®

Nie od dziś wiadomo, że uprawianie sportu poprawia komfort psychiczny i nastawienie do życia. Dotleniony mózg pracuje lepiej i wydajniej. Uprawianie sportu powoduje zwiększenie ilości Endorfiny (hormonu szczęścia), a zatem może zwalczać stres, poprawiać samopoczucie, dawać mnóstwo energii do życia. Czyż właśnie nie oto chodzi? Jeśli więc już zdecydujemy się na uprawianie sportu, czy to amatorskie, czy wyczynowe, wybieramy taką aktywność fizyczną, która nam odpowiada. Jedni wybierają bieganie, inni jazdę na rowerze, jeszcze inni grę w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną. Niektórzy idą pływać czy zagrać w tenisa lub squash’a, a jeszcze inni wybierają sporty motorowe, które oprócz ogromnego wysiłku fizycznego, dostarczają dodatkowo odpowiedniej dawki adrenaliny. Możliwości jest bardzo dużo, stąd każdy ma szanse znaleźć dyscyplinę dla siebie.

Wyniki badań naukowych w zakresie medycyny sportowej jednoznacznie wskazują na konieczność żywienia suplementacyjnego w podnoszeniu sprawności sportowej i efektywniejszej regeneracji powysiłkowej, nie tylko w kontekście sportu wyczynowego, ale także ogólnie pojętego zdrowego i aktywnego trybu życia. Intensywne angażowanie fizyczne organizmu, bez stosowania odpowiedniej diety wspomaganej suplementacją, w konsekwencji może zaważyć nie tylko na wynikach sportowych, ale także na stanie zdrowia. W podobnych kategoriach powinno się rozważać jakość wspomagania suplementacyjnego, do którego należy podchodzić z najwyższą rozwagą. Dzięki odpowiednim programom żywieniowym, opartym na stosowaniu najnowszych, sprawdzonych i bezpiecznych suplementów diety, wiele osób jest w stanie dokonać prawdziwego przełomu w zakresie poprawy własnych osiągnięć i zbliżyć się do wymarzonego ideału. Jakże istotną kwestią staje się wtedy rodzaj stosowanego preparatu oraz warunki, w jakich jest on wytwarzany.

W 1990 roku powstała firma Olimp Laboratories i zburzyła skostniałe realia niewiedzy o konieczności uzupełniania niedoborów makro- i mikroskładników w codziennym żywieniu społeczeństwa, egzystującego w realiach upowszechniania żywności w coraz bardziej przetworzonej formie, przyjmując na swe barki zobowiązującą funkcję lidera rynku, który swój dalszy rozwój opiera na idei zapewnienia Klientom lepszego komfortu życia, zdrowia i witalności. Nadrzędny priorytet działania był jeden i obowiązuje do dziś - najwyższa jakość produktów. Ponad 20 lat istnienia i doświadczenia, ze stale rosnącą pozycją na tak wymagających rynkach, jak: niemiecki, brytyjski, skandynawski, polski, austriacki, szwajcarski, francuski czy włoski, to nie dzieło przypadku. Tylko absolutnym zaangażowaniem, symbiozą pracy doświadczonej kadry i dalekosiężnej, zdeterminowanej polityki Zarządu można wypracować uznanie Klienta, będące dla nas największym wyróżnieniem. Nieustanne zasilanie szeregów kadrowych przez doskonale wykształcone w kierunkach biotechnologicznych osoby, które wiedzą, jak skompletować najnowocześniejsze zaplecze produkcyjno-laboratoryjne i efektywnie z niego korzystać, generuje ogromny potencjał twórczy, stanowiący „siłę rozwojową” Olimp Laboratories. Aktualna wiedza - jak sprawnie wytworzyć produkt o pożądanej efektywności działania i niezmiennej jakości przez cały okres przydatności do spożycia i świadomość, że w produkcji suplementów diety osiągnęliśmy już bardzo dużo, to ciągle pozostaje niedosyt, chęć sprawdzenia się w czymś nowym. Olimp Laboratories stale współpracuje z największymi autorytetami oraz jednostkami naukowo-badawczymi, zarówno w Polsce, jak i za granicą, aby jak najskrupulatniej dopełnić wymogów niezbędnych do uzyskania przez firmę statutu zakładu farmaceutycznego i rozszerzenia produkcji o własne produkty lecznicze. Na początku 2013 roku wysiłki Firmy zostały nagrodzone, a audyt przeprowadzony przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego udowodnił, że stosowana technologia i procedury produkcyjne są na najwyższym wymaganym poziomie, obejmując działalność Firmy statusem zakładu farmaceutycznego. Otwiera to możliwości zastosowania rozwiązań dotychczas wykorzystywanych tylko w produkcji leków, do wytwarzania suplementów diety. Taki „intra-transfer” technologii zaoferuje Konsumentom zupełnie nową jakość w dziedzinie suplementów diety i niewątpliwy postęp w, i tak już bardzo zaawansowanej, ich skuteczności.

Cały czas pracujemy nad tym, aby zawodowi sportowcy, ale i rzesze osób amatorsko pracujących nad poprawą swojej kondycji fizycznej, jak i utrzymaniem nienagannego zdrowia, odnajdywali w formie i skuteczności produktu spełnienie swoich indywidualnych oczekiwań. Na chwilę obecną przeznaczone dla siebie produkty znajdą w stale rozwijanym dla nich, szerokim asortymencie odżywek i suplementów diety spod marki Olimp Sport Nutrition® (Professional Line Supplements), która skupia w sobie ściśle dedykowane linie suplementów dla określonych grup sportowców, w tym Endurance Sport® (Designed for endurance athlets).

Stworzenie linii produktów dedykowanej grupie docelowej ma na celu ułatwienie wyboru produktu, bądź też całej ich grupy, Konsumentom. Każda bowiem dyscyplina winna być traktowana w sposób indywidualny, ze względu na charakterystykę wysiłku i sposób obciążenia organizmu w trakcie prowadzenia treningu. Doskonale wiemy, że np. triathlonista, piłkarz, sprinter czy kolarz oczekują od produktów diametralnie różnego profilu działania. Nie można myśleć, że zapotrzebowanie w trakcie każdego intensywnego wysiłku można zunifikować produktem jednego typu. Jeśli żąda się od Ludzi szacunku, trzeba dać im prawdę. Tworząc produkty zebrane w określone marki, przypisane danym grupom sportowym, ze składem skomponowanym właśnie pod ich wymagania, nie tylko ułatwiamy Konsumentom odnalezienie się we współczesnym marketingowym „szumie” produktów o niskiej dla nich skuteczności, ale także dostarczamy im najbardziej wydajne rozwiązanie pod kątem wspomagania wysiłku sportowego dyscypliny, której zdecydowali się poświęcić. Z tego powodu, po miesiącach analiz, badań, ocen i konsultacji z naukowcami i sportowcami, w oparciu o najnowocześniejsze i najbardziej skuteczne substancje aktywne, powstała pierwsza Profesjonalna linia produktów dedykowana sportowcom dyscyplin wytrzymałościowych – Endurance Sport®. Podstawowym kryterium przy doborze składników suplementów przeznaczonych do stosowania przez sportowców w każdej dyscyplinie wytrzymałościowej jest określenie zakresu czasu wysiłku beztlenowego i tlenowego. Wnikliwe analizy wysiłku fizycznego, jakiemu poddawani są sportowcy w danej dyscyplinie, pokazują pracę o różnej charakterystyce zmian, gdzie takie czynności, jak dynamiczne starty, szybkie zmiany kierunku, raptowne hamowania i przyspieszenia, a także pokonywanie jednorazowo dłuższych dystansów z różną prędkością, adrenalina podwyższająca możliwości organizmu, długotrwałe obciążenie, a wszystko to przekłada się na konieczność stosowania takich kompilacji składników, których synergiczne będzie najbardziej skuteczne przy odpowiedniej suplementacji. Z tego też powodu dobrze skomponowana suplementacja powinna obejmować stosowanie wysokiej jakości preparatów dla danej grupy sportowców, pozwalając im utrzymać wysoką efektywność tlenowego i beztlenowego wytwarzania energii.

Oto linia Endurance Sport® - suplementy przygotowane z myślą o Tobie i Twoich potrzebach suplementacyjno – dietetycznych w sporcie, który z pasją uprawiasz.

Skonfiguruj indywidualny plan profesjonalnej suplementacji
pod swoją dyscyplinę, rodzaj i czas treningu, okres przygotowawczy i parametry swojego ciała na: www.olimpedurance.com

ENDURANCE SPORT® – THE SECRET OF CHAMPIONS